Sajnos ahhoz képest, hogy egy magyar úriember Dr. Harnos Imre által kitalált és összerakott harcművészetről van szó, nem kap akkora média nyilvánosságot, még. De azon vagyunk, hogy minél szélesebb körben megismertessük.
Szerinted miért szorul ennyire háttérbe?
Olyan mértékű terhelést kapnak a Kemposok, ami megszűri az embereket. A mai mozgásszegény életmódban ez nehezen illeszthető be. A Kempohoz hosszú távra erős jellem kell, hogy minden edzésre lejöjjön valaki és végigcsinálja a magánélete mellett.
Ha szeretnél változtatni a külsődön - legyél kezdő, haladó vagy akár Herkules-alkat, sérült vagy kilókkal küzdő - én segítek neked elérni céljaid!
Unod már, hogy elveszel az információk dzsungelében?
Ismerem a problémád. Amikor valaki eldönti, hogy szeretne egészségesen élni, elkezd információkat gyűjteni az edzésmódszerekről, a helyes táplálkozásról és a stresszmentes élet titkairól. Mindezt összegyűjteni azonban igen hosszú idő. Ráadásul nem is biztos, hogy a módszerek „passzolnak” egymáshoz.
Ha röviden szeretnék válaszolni a címben feltett kérdésre, akkor azt mondom: igen. Ha egy kicsit bővebben, akkor inkább úgy fogalmaznék, hogy gondolkodásában és oktatási metodikájában magyar és egyben európai, de ugyanakkor a test-test elleni harc már több ezer éves és ez minden népcsoport kultúrájában, történelmében megtalálható valamilyen szinten legfeljebb csak feledésbe merült, azaz ilyen értelemben egyetlen ma létező pusztakezes harcművészeti rendszert sem szabadna egy adott népcsoporthoz kötni.
Hiszen a több ezer év alatt már számos keveredés és továbbfejlődés valósult meg az egyes küzdelmi stílusokban. Ugyanakkor azt senki sem vitatja, hogy a keleti harcművészetek hatásosak és kellő írásos emlékekkel alátámasztva nagyfokú rendszerezettséggel mardtak fenn az utókor számára. Így tehát a Zen Bu Kan Kempo számára is kézenfekvő hogy a jól ismert és bejáratott japán szakszavakat és terminológiát használja a saját rendszerén belül.
A ZBK Kempo stíluson belül és stíluson kívűl is sokan fogalmazták már meg és tették is fel nekem az alábbi kérdéseket, ezen kérdésekre adandó válaszaim sarkaltak arra, hogy egy csokorban összeszedjem és megválaszoljam ezeket a kérdéseket és ezáltal eloszlassak néhény félreértést illetve világosabbá váljon a helyünk és szerepünk valamint nézeteink a ma létező harcművészeti stílusok sokaságában.
Az emberek az egyszerűsítés kedvéért szeretnek sok mindent beskatulyázni, ami nem feltétlenül baj, viszont ebben az esetben lényeges, hogy a dolgokat a megfelelő skatulyába helyezzék el. Remélem, hogy az alábbi gondolatok ebben is segítséget nyújtanak mindazok számára is, akik más harcművészeti ággal foglalkoznak, vagy éppen laikusként tekintenek a harci művészetek gyakran káoszszerű sokaságára.
Igen, 14 éves kortól már felnőttnek számítanak nálunk a harcosok!Udv!
En 15 eves vagyok es mmara szeretnek jarni az lenne a kerdesem h akkor en mar a felnot edzesbe kerulnek ? Es egy telefonszamot szeretnek meg kerni valaszt elore is koszonomMár mint k1-re13 évesen lehetne menni? Válaszodat előre is köszönöm!Jonapot Tóth Dávid vagyok és szeretnék jelenkezni ere a sportra.T.Cím! Ha mondjuk jövő hét kedden elvinném kisfiamat (6 éves múlt) próbaedzésre, ott már milyen szintű tudásba kapcsolódna? Úgy értem nem lenne nagyon lemaradva? Mert nem tudom mikor indult a gyermek csoport.Kempo Debrecen 18:17:
Szia!
Kedd-csütörtök 18-19:30, Domb Utca 1. Combat Club.
Várunk!Szia Szabolcs vagyok 15 ves 8 vet bírkóztam s ketrecharcra szeretnk járni. Ha lehetne egy utca nevet s egy számot szeretnk krni válaszát előre is köszönömKempo Debrecen 08:43: Szia!
Nyáron heti 2 edzésünk van. 18-19:30 ig kedden és csütörtökön. Az első edzés ingyenes.
ÜdvSzia mennyi idős kortol lehet jelenkezni es hogy mukodik.. A fel iratkozas mennyi penz stb?